[TYLKO U NAS] Dr. K. Kawęcki: Kandydaci, których przedstawił prezes Jarosław Kaczyński, to w dużym stopniu ludzie młodzi

Jeśli chodzi o kandydatów, których przedstawił prezes Jarosław Kaczyński, to można dostrzec, że w dużym stopniu są to ludzie młodzi. Często są to posłowie w pierwszej kadencji. Nie mamy do czynienia z wystawieniem najważniejszych kandydatów np. osób, które sprawują istotną rolę w administracji rządowej – powiedział w czwartkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja wiceprezes Prawicy RP dr Krzysztof Kawęcki.

Gość Radia Maryja zaznaczył, iż nie wszyscy kandydaci na prezydentów polskich miast są osobami znanymi wśród opinii publicznej.

– Jest kilku kandydatów, którzy nie są znani szerszej opinii publicznej w kraju, natomiast zapewne są znani w swoich społecznościach lokalnych. Generalnie jest kilku kandydatów bardzo mocnych o ogólnopolskich nazwiskach, jak pani poseł Małgorzata Wasserman, kandydatka na prezydenta Krakowa, i oczywiście w Warszawie Patryk Jaki – to są te mocne kandydatury –wskazał politolog.  

Dr Krzysztof Kawęcki zwrócił uwagę na kandydaturę poseł Małgorzaty Wassermann, która „jest osobą wiarygodną, ale także bardzo kompetentną”.

– Bardzo dobra kandydatura p. Małgorzaty Wassermann. Kandydatura, na którą pani poseł sama, swoją pracą zapracowała. Na to, że jest osobą wiarygodną, ale także bardzo kompetentną, co widać po pracach kierowanej przez nią komisji sejmowej ds. afery Amber Gold. To nie jest tylko tak, że jest córką ministra Zbigniewa Wassermanna, który zginał w katastrofie pod Smoleńskiem. Jest osobą bardzo dobrze przygotowaną – zaznaczył historyk.

Wiceprezes Prawicy RP zaakcentował, iż kwestia imigracji będzie odgrywała istotną rolę w trakcie kampanii samorządowej, szczególnie w dużych miastach.

– Kwestia imigracji będzie sprawą najważniejszą, szczególnie jeśli chodzi o wybory do dużych miast, dlatego że mamy wprawdzie do czynienia z załamaniem się unijnego programu przymusowej relokacji, ale program pro-imigracyjny nadal Unia Europejska chce realizować. I ten program, który wyraża się w różnych zapowiedziach, np. we wspólnej polityce azylowej, ma być w dużym stopniu programem, który będzie zdecentralizowany. To znaczy kierowany już często do władz poszczególnych regionów czy miast – mówił politolog. 

Gość „Aktualności dnia” podkreślił, że największą rolę w wyborach samorządowych odgrywają kwestie lokalne i możliwości rozwojowe. „Trudno będzie uniknąć polityki ogólnopolskiej” – dodał.

– Wybory samorządowe mają tę specyfikę, że kwestie lokalne i możliwości rozwojowe odgrywają największą rolę. (…) Trudno będzie uniknąć polityki ogólnopolskiej, kwestii związanych z wyborami wręcz ideowymi, bo one też są ważne. Nie tylko sprawy inwestycyjne, czy związane z wizją rozwoju miast, specyfiką poszczególnych miast, ale także kwestia sylwetki ideowej poszczególnych kandydatów. Dużą rolę będzie odgrywał wizerunek poszczególnych kandydatów – pewna nadzieja, którą wyborcy mogą wiązać z poszczególnymi kandydatami – zauważył dr Krzysztof Kawęcki.

– Kompetencje, sylwetka ideowa i wizerunek, który daje pewną nadzieję, wiarę w dobry rozwój. Kompetencje i uczciwość – to są te dwie rzeczy, które są bardzo oczekiwane od kandydatów na prezydentów polskich miast – podsumował polityk.

Całą rozmowę z dr Krzysztofem Kawęckim w audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl