Tchórzewski: sprawa gen. Włodarczyka ma znamiona przestępstwa

Poseł Krzysztof Tchórzewski, wiceszef  Sejmowej Komisji Infrastruktury,  mówi, że nowe informacje ws. rezygnacji gen. Jacka Włodarczyka ze stanowiska Dyrektora Generalnego Służby Więziennej ujawniają de facto przestępstwo z udziałem przedstawicieli rządu PO-PSL.

Resort nie chce ujawniać szczegółów rezygnacji. Sprawa najprawdopodobniej ma związek z publikacją jednego z tygodników. Napisał on, że gen. Jacek Włodarski zlecał więźniom prace przy budowie autostrady A2 zwanej „Autostradą Wolności”. Więźniowie pracowali za darmo i wbrew prawu. Generał miał pomagać w ten sposób prywatnej firmie BÖGL A KRÝSL w celu uniknięcia przez nią kar umownych za opóźnienia.

Zgodnie z opisem tygodnika, do więzień trafiały faksy z prośbą o wystosowanie do pracy skazanych. Informacje opatrzone były dopiskiem, że chodzi o pracę „na rzecz samorządu”. Cała sprawa była załatwiana na poziomie ministerialnym,  a faksy poprzedzone były telefonem „ z Warszawy”.

– Jeżeli zaangażowano więźniów – i to bezpłatnie – do pomocy firmom, które budowały autostrady, to wszystko jest przestępstwem, nadużyciem, powodowaniem bogacenia się przez pracę polskich więźniów jakichś ludzi, którzy są właścicielami tych firm. Jeżeli to wszystko dzieje się za przyzwoleniem rządu (…), to może to powodować ocenę, że w rządzie funkcjonuje wielu ludzi, którzy społeczne wyczucie i poczucie uczciwości mają daleko od siebie. To jest najgorsze – że różne nadużycia tego typu nie interesują, nie pobudzają przedstawicieli rządu do działań, do angażowania służb specjalnych, do karania, by pewne rzeczy wyplenić – komentuje poseł Krzysztof Tchórzewski, wiceszef  Sejmowej Komisji Infrastruktury.

Sam gen. Jacek Włodarski stwierdził jedynie, że to „bardzo głupia sprawa”.  Do odpowiedzialności został natomiast pociągnięty funkcjonariusz, który próbował ujawnić sytuację. Generał zwolnił go dyscyplinarnie.

Teraz po przyjęciu rezygnacji Minister sprawiedliwości wystąpi do premiera z wnioskiem o odwołanie gen. Włodarskiego z funkcji.

RIRM

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl