Min. Sprawiedliwości: Wicemin. M. Woś wręczył powołania oficerom SW

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś wręczył powołania dwóm oficerom Służby Więziennej – poinformowało Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwa Sprawiedliwości.

Jak podało MS w komunikacie, wiceszef resortu sprawiedliwości wręczył podpułkownikowi Maciejowi Koniorowi powołanie na stanowisko Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach.

„Na wniosek Dyrektora Generalnego Służby Więziennej Minister Sprawiedliwości powołał także płk. Łukasza Górnego na stanowisko Komendanta Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach” – przekazało MS.

„Pułkownik Łukasz Górny pełni służbę od 1 maja 2001 r. Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim (prawa i wolności człowieka), a także na Uniwersytecie Wrocławskim (prawo karne wykonawcze). W swej karierze był m.in. od marca 2013 r. dyrektorem Aresztu Śledczego w Częstochowie, a od 23 marca 2020 r. pełnił funkcję Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Katowicach” – podało MS.

Z kolei podpułkownik Maciej Konior, który dotychczas był dyrektorem Zakładu Karnego w Raciborzu, ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim.

„Służbę w SW pełni od maja 2009 r. Przez cały ten czas związany był z Zakładem Karnym w Raciborzu, zajmując m.in. stanowiska młodszego inspektora działu kadr, młodszego inspektora działu ochrony, zastępcy kierownika tego działu. We wrześniu 2019 r. powołany został na stanowisko zastępcy dyrektora w ZK w Raciborzu, a dyrektorem tego zakładu został 1 marca 2020 roku” – dodało MS.

PAP

drukuj