Autorstwa Marek Slusarczyk, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=33197517

Tauron i Rafako powstrzymują dochodzenie roszczeń

Tauron i Rafako uzgodniły, że nie będą dochodzić wzajemnych roszczeń do 8 marca. Do tego czasu strony zamierzają podpisać ugodę,  która będzie zawierała m.in harmonogram i sposób zakończenia prac przy bloku energetycznym w Elektrowni Jaworzno. Porozumienie jest efektem dotychczasowych negocjacji prowadzonych z udziałem mediatorów Sądu Polubownego przy Prokuratorii Generalnej RP. Strony zobowiązały się w nim do dalszego prowadzenia mediacji z intencją polubownego uregulowania roszczeń.

O szczegółach porozumienia mówi rzecznik prasowy Tauronu, Łukasz Zimnoch.

Tauron i Rafako ustaliły podczas mediacji przed Prokuratorią Generalną, że powstrzymają się z dochodzeniem wzajemnych roszczeń do 8 marca. Do tego dnia firmy planują podpisać ugodę, w której strony zamierzają ustalić harmonogram oraz sposób zakończenia prac naprawczych i strojeniowych przy bloku 910 MW w Jaworznie, a także metodę dokonania rozliczeń. Tauron i Rafako do 28 lutego zobowiązały się nie występować wobec siebie oraz instytucji finansujących z żadnymi roszczeniami pieniężnymi lub niepieniężnymi, w tym żądaniami czy wezwaniami do zapłaty oraz żądaniami niepieniężnymi wyjaśnił Łukasz Zimnoch. 

Rafako było wykonawcą bloku energetycznego dla elektrowni w Jaworznie, należącej do Tauronu. Spółki od miesięcy toczą spór w związku z problemami w działaniu tego bloku. W styczniu Tauron wezwał Rafako do zapłaty ponad 1 mld 300 tys. zł kar umownych i odszkodowań. Rafako w całości zakwestionowało te żądania i wystąpiło do Tauronu z roszczeniami na kwotę przeszło 857 mln zł. Roszczenia te Tauron uznał za nieuzasadnione.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl