Spółka Tauron przywróciła zasilanie poszkodowanym przez orkan

Spółka Tauron przywróciła zasilanie klientom poszkodowanym przez orkan Ksawery. Ponad dwa tysiące energetyków pracowało w ostatnich dniach nad odbudową zniszczonych linii energetycznych.

To były pracowite dni dla pracowników grupy Tauron Dystrybucja. Połamane drzewa pod wpływem silnego wiatru uszkodziły ponad 130 słupów energetycznych i zerwały blisko 500 przewodów. Ponad 400 ciągów linii energetycznych zostało wyłączonych. Uszkodzonych zostało osiem stacji transformatorowych. Żywioł był katastrofalny w skutkach. Łącznie spółka odnotowała ponad cztery tysiące siedemset zgłoszeń dotyczących uszkodzonej infrastruktury. Pełna mobilizacja pracowników pozwoliła na przywrócenie zasilania blisko trzystu dwudziestu tysiącom klientów.

Już w ciągu pierwszych 12 godzin po wystąpieniu orkanu Ksawery pomoc uzyskało 220 tys. odbiorców. W związku z trudną sytuacją pogodową w wielu miejscach ciężki sprzęt do naprawy grzązł w błocie i pozostali odbiorcy na podłączenie musieli poczekać kolejne kilkanaście godzin. Spółka podkreśliła, że przywrócenie zasilania do wszystkich klientów nie kończy pracy energetyków. W najbliższych dniach nadal będą trwały prace związane z naprawą słupów energetycznych i zerwanych przewodów. Ponadto trwa jeszcze szacowanie strat.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl