fot. PAP/EPA

Talibowie zabronili kobietom pracować w strukturach ONZ

Władze rządzonego przez talibów Afganistanu wydały zarządzenie zakazujące kobietom dalszej pracy w Organizacji Narodów Zjednoczonych – poinformował Stephane Dujarric, rzecznik prasowy sekretarza generalnego ONZ, Antonio Guterresa.

„Nasi koledzy z UNAMA (Misja ONZ w Afganistanie – red.) otrzymali wiadomość o nakazie wydanym przez władze, zakazującym kobietom pracy w ONZ” – powiedział dziennikarzom Stephane Dujarric.

„Analizujemy, jak to wpłynie na nasze operacje w tym kraju” – dodał.

Stephane Dujarric powiedział też, że przedstawiciele ONZ spotkają się z talibskimi władzami w Kabulu, by uzyskać wyjaśnienia.

„Kobiecy personel jest niezbędny, aby Organizacja Narodów Zjednoczonych mogła dostarczać pomoc ratującą życie” – zaznaczył Stephane Dujarric.

W liczącym około 40 milionów ludzi w Afganistanie pomoc ONZ potrzebna jest ponad połowie jego mieszkańców. Po przejęciu władzy przez talibów w 2021 roku, ONZ pozostała na miejscu.

„Będziemy nadal realizować wszystkie nasze projekty, by dotrzeć do najbardziej narażonych ludzi, zwłaszcza kobiet i dziewcząt” – powiedział Stephane Dujarric.

W marcu Roza Otunbajewa, specjalna przedstawicielka ONZ i szefowa UNAMA, powiedziała na forum Rady Bezpieczeństwa, że Afganistan pod rządami talibów pozostaje „najbardziej represyjnym krajem na świecie, jeśli chodzi o prawa kobiet”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl