fot. flickr.com

„Tak na Serio” – rusza 7. edycja ogólnopolskiego Tygodnia Modlitw za powołanych do Małżeństwa

Dziś rusza ogólnopolski Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na Serio”. To już 7. edycja wydarzenia. Przez siedem dni uczestnicy będą modlić się za osoby, których Bóg wzywa na drogę życia małżeńskiego. Ważnym punktem inicjatywy jest odnowione przyrzeczeń małżeńskich, natomiast narzeczeni otrzymają błogosławieństwo.

Każdego dnia będą odbywać się panele dyskusyjne dotyczące życia w małżeństwie. Organizator akcji ks. Maciej Dalibor SDS wskazał, że wydarzenie odbywa się w szczególnym dniu, w Wigilię Zesłania Ducha Świętego.

Zesłanie Ducha Świętego to budowanie jedności. Mamy alternatywę do wieży Babel, gdzie to się rozeszło, a tutaj się schodzi. Małżeństwo też jest budowaniem jedności, co słyszymy w obrzędach sakramentu małżeństwa: „Będą dwoje jednym ciałem”. Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy nasz tydzień modlitewny, to uroczystość, która nam pokazuje doskonałą wspólnotę miłujących się osób. Do tego tak naprawdę dąży małżeństwo, żeby być wspaniałą wspólnotą osób, które się kochają – akcentował ks. Maciej Dalibor SDS.

Organizatorem akcji „Tak na serio” jest Towarzystwo Boskiego Zbawiciela. Zespół tworzą wolontariusze z całej Polski, zarówno duchowni jak i świeccy. Inicjatywę wspiera Rada ds. Rodziny KEP oraz Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin.

RIRM

drukuj