fot. Ewa Sądej/Nasz Dziennik

Akcja „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”

Dziś rusza akcja „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”. Jej celem jest modlitwa za kapłanów, jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła. Wydarzenie zainicjowane przez portal www.kaplani.com.pl ma na celu zaproszenie do podjęcia modlitwy za tych, których Chrystus powołał do służby ludziom.

W akcji mogą wziąć udział wszystkie parafie na terenie kraju oraz polskie parafie za granicą. Te, które zdecydują się na udział w dziele modlitwy otrzymają wizytówki. Będą na nich widniały: imię, rok święceń kapłana oraz intencja. W tym roku wierni chcący wesprzeć duchowo księży, modlą się o pogłębienie relacji z Jezusem i odpowiedzialność za współbraci w kapłaństwie.

Osoba, która podejmie się wyzwania, zobowiązuje się do 30 – dniowej modlitwy za danego kapłana. Po zakończonej modlitwie można przekazać tę intencję kolejnej osobie, aby modlitwa nadal trwała.

Udział w akcji jest bezpłatny. Zgłoszenia parafii może dokonać ksiądz proboszcz, wikariusz lub osoba świecka upoważniona przez proboszcza. Więcej informacji na stronie: www.kaplani.com.pl.

RIRM

drukuj