Tak dla reorganizacji sądów rejonowych

Komitet Stały Rady Ministrów poparł projekt rozporządzenia ws. reorganizacji sądów rejonowych – poinformował minister sprawiedliwości Jarosław Gowin. Rozporządzenie zostanie podpisane jeszcze w tym miesiącu.

 

Zgodnie z projektem 79 sądów rejonowych ulegnie przekształceniu w wydziały zamiejscowe większych jednostek. Takie działanie według resortu sprawiedliwości jest konieczne dla usprawnienia pracy sądów.

 

Poprzez likwidację małych sądów nie osiągnie się tego celu– przekonuje zastępca przewodniczącego sejmowej komisji sprawiedliwości, poseł Stanisław Piotrowicz. Wyjaśnia przy tym, że to właśnie małe sądy najlepiej funkcjonują w kraju. Tego rodzaju zabiegi, zdaniem posła, nie przyczynią się do usprawnienia polskiego  sądownictwa.

 


Pobierz Pobierz

 

Poseł stwierdził też, że lepsze dla usprawnienia pracy sądownictwa byłoby uproszczenie niektórych procedur, bo w dużej części to właśnie one sprawiają, że sądy działają przewlekle.

 

Przeciwny reorganizacji sądów oprócz partii opozycyjnych, niektórych samorządów i części sędziów jest również PSL. Ludowcy obawiają się obniżenia znaczenia powiatów.

 

Poseł Stanisław Piotrowicz zwrócił jednak uwagę, że jest to kolejne działanie polityczne ze strony ludowców. Poseł zaznaczył, że wiele niekorzystnych ustaw przyjął rząd właśnie z pomocą klubu PSL. Jedną z nich było m.in. przyjęcie ustawy emerytalnej.

 


Pobierz Pobierz

 

 RIRM AD

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl