fot. TV Trwam News

Kwidzyn: Sąd uniewinnił mężczyznę, który dopuścił się połamania krzyża w parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie

Kwidzyński Sąd Rejonowy uniewinnił mężczyznę oskarżonego o obrazę uczuć religijnych. Wiesław W. dopuścił się połamania krzyża w parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie.

Z wyrokiem sądu nie zgadza się Prokuratura Rejonowa i zapowiada wniesienie apelacji. Prokuratura czeka na sporządzenie pisemnego uzasadnienia ws. uniewinnienia mężczyzny.

Ks. Ignacy Najmowicz, proboszcz parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie, zwrócił uwagę, że do aktów profanacji dochodzi w wielu kościołach.

– Nie chcę osądzać decyzji sądu, bo sąd jest od wydawania wyroków. Ja tylko mogę ubolewać wraz z księżmi, którzy tutaj pracują i parafianami, że do takiego zdarzenia doszło i dochodzi nie tylko u nas, ale i w innych kościołach. Jest to bardzo przykre i bolesne. Modliliśmy się w tej intencji, było zadośćuczynienie i mamy nadzieję, że więcej taka sytuacja się nie powtórzy – oznajmił ks. Ignacy Najmowicz.

Do aktu profanacji w kwidzyńskim kościele doszło 3 maja tego roku. Wiesław W. znieważył przedmiot czci religijnej w postaci krzyża z postacią ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa. Zdjął go ze ściany i połamał. Ponadto mężczyzna wlał do kropielnicy nieustaloną substancję.

RIRM

drukuj