T. Rzymkowski: D. Tusk co najmniej raz zostanie przesłuchany przez komisję ds. Amber Gold

Donald Tusk co najmniej raz zostanie przesłuchany przez komisję ds. Amber Gold – podkreślił Tomasz Rzymkowski, poseł Kukiz‘15. Członkowie komisji liczą na to, że były premier Polski stawi się na przesłuchaniu.

Komisja śledcza ds. Amber Gold prowadzi kolejne przesłuchania. Teraz czas na służby specjalne oraz skarbowe.

– Do końca czerwca mamy funkcjonariuszy służb specjalnych, potem będzie wątek dotyczący służb skarbowych, bo – jak wszyscy wiemy – Amber Gold to była taka „wesoła firma”, która przez trzy lata nie tyle, że nie płaciła podatków, co nawet nie składała deklaracji podatkowych – mówił Tomasz Rzymkowski w radiowej Jedynce.

Wszystko to działo się w czasie, gdy premierem, a więc i osobą odpowiedzialną za pracę urzędników państwowych, był Donald Tusk.

– Czekamy z niecierpliwością na powrót Donalda Tuska, nie ukrywam tego. Z pewnością co najmniej raz zostanie przesłuchany. Mówię co najmniej, bo w mojej opinii można by było go skonfrontować chociażby ze słowami syna, ale poczekamy jeszcze na jego pierwszy występ przed komisją – dodał poseł.

Polityk wskazał, że przesłuchanie Donalda Tuska jest planowane na sam koniec prac komisji.

Członkowie komisji liczą na to, że były premier stawi się na przesłuchaniu.

– Liczę, że dla dziewięciu osób Donald Tusk przyleci do Warszawy, tak jak do tej pory przylatywał na przesłuchania do prokuratury. A my mamy podobną funkcję jak prokuratura – powołania postępowania w trybie Kodeksu karnego – podkreślił Tomasz Rzymkowski.

W drugiej połowie maja swoją działalność ma rozpocząć również komisja śledcza ds. wyłudzeń podatku VAT. Najprawdopodobniej i ona będzie chciała przesłuchać byłego premiera Donalda Tuska.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl