T. Czerwińska: Budżet na 2019 r. gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo finansów

Przyjęty we wtorek przez rząd wstępny projekt budżetu na 2019 r. gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo finansów publicznych – uważa minister finansów Teresa Czerwińska.

Rada Ministrów przyjęła we wtorek wstępny projekt budżetu na 2019 r.; założono wzrost PKB o 3,8 proc., inflację na poziomie 2,3 proc., deficyt budżetowy nie większy niż 28,5 mld zł i deficyt sektora finansów publicznych na poziomie 1,8 proc. PKB.

„Przyjęty dziś wstępnie projekt budżetu na 2019 r. gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo finansów publicznych. Planowany niski deficyt na poziomie 28,5 mld zł świadczy o dyscyplinie fiskalnej i gwarantuje niskie koszty obsługi” – mówi, cytowana w komentarzu przesłanym przez resort finansów, szefowa Ministerstwa Finansów.

Dodaje, że budżet na 2019 r. zapewnia finansowanie społecznych i rozwojowych programów rządu oraz wzrost nakładów na wynagrodzenia w sferze budżetowej.

„Priorytetem Ministerstwa Finansów pozostaje dalsze uszczelnienie systemu podatkowego i ograniczanie jego skomplikowania” – wskazuje Teresa Czerwińska.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl