fot. twitter.com/AC_Sobol

Sztab wyborczy prezydenta A. Dudy przekazał PKW ponad 2 miliony podpisów poparcia

Ponad 2 mln podpisów poparcia pod kandydaturą Andrzeja Dudy zebrał sztab wyborczy ubiegającego się o reelekcję prezydenta. Listy z głosami poparcia Polaków złożono już w Państwowej Komisji Wyborczej.

Poinformował o tym na konferencji szef komitetu wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. Polityk podziękował za zaangażowanie wolontariuszom, działaczom PiS oraz partnerom w ramach Zjednoczonej Prawicy – Solidarnej Polsce i Porozumieniu.

– Właśnie wyszedłem z Państwowej Komisji Wyborczej, gdzie złożyliśmy ponad dwa miliony podpisów poparcia kandydatury pana prezydenta Andrzeja Dudy na prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w wyborach zarządzanych na 10 maja 2020 roku. Podpisy zostały przyjęte, będą teraz przeliczane. Uzyskałem zaświadczenie o przyjęciu podpisów. W miesiąc czasu tak naprawdę zbieraliśmy te podpisy. Skróciliśmy czas ze względu na sytuację, która jest w tej chwili w Polsce, skróciliśmy zbieranie podpisów, a dzisiaj je złożyliśmy. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy się zaangażowali w zbieranie podpisów, którzy podpisali też listę poparcia – powiedział Krzysztof Sobolewski.

Aby zarejestrować kandydata w wyborach prezydenckich, trzeba zebrać co najmniej 100 tys. podpisów. Jest na to czas do 26 marca.

Na początku lutego PiS zapowiadało, że komitet wyborczy Andrzeja Dudy stawia sobie za cel zebranie większej liczby podpisów niż 5 lat temu. Wówczas do PKW trafiło ich ponad 1,5 mln.

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja, ewentualna druga tura 24 maja.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl