fot. PAP/Marcin Obara

Ponad 70 proc. Polaków dobrze ocenia działania rządu w walce z koronawirusem

Ponad 70 proc. Polaków dobrze ocenia działania rządu w walce z epidemią koronawirusa.  Tak wynika z najnowszego sondażu dla portalu wPolityce.pl.

„Zdecydowanie pozytywnie” decyzje władz ocenia 29 proc. badanych, a 42 proc. „raczej pozytywnie”. Od ostatniego badania, które przeprowadzono w ubiegłym tygodniu, odsetek głosów poparcia wobec rządu wzrósł o 23 proc.

Dr Paweł Machalski, politolog, uważa, że wyniki sondażu są dowodem na skuteczność działań Prawa i Sprawiedliwości.

– Sondaż wysokiego poparcia dla rządu w czasie próby świadczy o tym, że rząd zdaje egzamin, nie tylko w czasie stabilizacji, ale także w okresie trudnym, w okresie sprawdzianu, kiedy potrzebna jest dużo większa zręczność, nie tylko polityczna, ale  i organizacyjno- koordynacyjna. Wiele organów, instytucji, ośrodków administracji rządowej i samorządowej, administracji centralnej i terenowej, które rząd koordynuje, sprawdza się w wielu obszarach – mówi dr Paweł Machalski.

Najnowsze badania na temat działań rządu w walce z koronawirusem dotyczą okresu od 13 do 17 marca bieżącego roku i zostały przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie Polaków. W badaniu wzięło udział 1065 osób.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl