fot. PAP/Marcin Bielecki

Granice Polski z krajami UE zostaną otwarte 13 czerwca. Od 16 czerwca możliwe loty międzynarodowe

Od najbliższej soboty granice Polski z państwami Unii Europejskiej zostaną otwarte. Z kolei od 16 czerwca możliwe będą loty międzynarodowe. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki w czasie wizyty w firmie Styropmin w Łochowie w woj. mazowieckim.

Szef rządu wskazywał w swoim wystąpieniu, że dzięki skutecznej strategii rząd częściowo przywrócił gospodarkę do działania i podjął decyzję o otwarciu granic z państwami UE.

– Powiedzieliśmy, że granice będą zamknięte do 12 czerwca. Od 13 czerwca otworzymy granice na państwa Unii Europejskiej, jak to było wcześniej. W niektórych krajach świata cały czas są duże poziomy zachorowań i zgonów. Widać, że pandemia tam jeszcze zachowuje się w sposób niepokojący, dlatego na razie ograniczamy decyzję do krajów Unii Europejskiej – oświadczył premier Mateusz Morawiecki.

Premier zaznaczył też, że od najbliższego wtorku będą możliwe loty międzynarodowe, choć – jak dodał – przewoźnicy do tych decyzji muszą się dostosować i będą potrzebowali pewnie tydzień, dwa czy trzy na przygotowanie siatki połączeń.

Mateusz Morawiecki oświadczył tez, że rząd jest już w kontakcie z LOT-em, aby odpowiednio zaplanował sobie świadczenie usług.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl