fot. PAP/Paweł Supernak

Rzecznik rządu: Decyzje w sprawie ewentualnych dalszych obostrzeń na pewno nie w tym tygodniu

Dane, które do nas spływają, potwierdzają, że zaostrzanie obostrzeń w tym tygodniu nie będzie potrzebne – powiedział rzecznik rządu, Piotr Müller. Decyzja ws. dalszej nauki zdalnej powinna zapaść pod koniec tego lub w przyszłym tygodniu.

Rzecznik rządu powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że pod koniec bieżącego tygodnia widoczne będą efekty wszystkich wprowadzonych ostatnio obostrzeń.

Pytany o ewentualny pełny lockdown, oświadczył, że dane, które obecnie spływają, nie dają uzasadnienia, by wprowadzić obecnie kolejne ograniczenia.

„Dane, które do nas spływają, potwierdzają, że dalszy krok w tym tygodniu nie będzie potrzebny” – podkreślił Piotr Müller.

Pytany z kolei o ewentualne przedłużenie nauki zdalnej, powiedział, że na tym etapie podtrzymana zostaje decyzja o nauce zdalnej do 29 listopada.

„Decyzję o przedłużeniu lub nie przedłużeniu nauki zdalnej zapewne będziemy podejmować pod koniec tego lub przyszłego tygodnia. Tutaj decyzji jeszcze nie ma, ale ona lada dzień zapadnie” – powiedział.

Rzecznik rządu pytany, czy w przypadku Świąt Bożego Narodzenia rozważany jest punktowy lockdown, wyraził nadzieję, że w oparciu o obecne dane takie działania nie będą konieczne.

„Obostrzenia już przynoszą efekty. (…) Nie będziemy zachęcać do tego, aby się przemieszczać pomiędzy miastami, ale też raczej nie będziemy tego zakazywać” – zaznaczył Piotr Muller.

PAP

drukuj