fot. PAP/Paweł Supernak

P. Müller: Polska udziela Ukrainie niezbędnej pomocy

„Polska udziela niezbędnej pomocy” – zapewnił w piątek rzecznik rządu, Piotr Müller. Zastrzegł, że nie może podać szczegółów, „bo wszelkiego tego rodzaju informacje mogłyby być wykorzystane przez siły, które są wrogie temu, aby na terenie Ukrainy było bezpiecznie”.

Rzecznik rządu był pytany na konferencji prasowej o broń przekazywaną Ukrainie przez Polskę. Przypomniał, że „już kilka tygodni temu była przyjęta uchwała Rady Ministrów w zakresie różnego rodzaju materiałów o charakterze humanitarnym, również uzbrojenia, które ma służyć obronie granic ukraińskich”.

„To było jeszcze przed wybuchem bezpośrednich starć na terenie Ukrainy, bo społeczność międzynarodowa, a przynajmniej część z niej spodziewała się tego typu działań i Polska była jednym z pierwszych krajów, która takiej pomocy udzieliła” – dodał rzecznik.

 

 PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl