PAP/Wojciech Olkuśnik

Prezydent RP podczas konferencji „Tarcza dla polskich film i pracowników”: Udało nam się ochronić już ok. 2,5 mln miejsc pracy

Z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego w Warszawie odbyło się forum gospodarcze Polskiego Funduszu Rozwoju pod hasłem „Tarcza dla polskich firm i pracowników”. Prezydent podkreślił, że tarcza antykryzysowa zawierająca pakiet pomocowy dla polskiego biznesu, została opracowana przez rząd przy jego współudziale w odpowiedzi na kryzys i potrzeby przedsiębiorców.

Prezydent Andrzej Duda ocenił, że dzięki pomocy państwa polskim pracodawcom udało się ochronić wiele miejsc pracy w naszym kraju.

– Pewnie przed nami jeszcze wyzwania, którym będziemy musieli stawić czoła, ale po tym, co stało się do tej pory już widać, że nasz system wsparcia gospodarki – w porównaniu z innymi krajami – funkcjonuje sprawnie. Udało nam się ochronić już ok. 2,5 miliona miejsc pracy. Mam nadzieję, że one nie znikną, że uda się nam przejść przez ten kryzys i polskie rodziny odczują go w jak najmniejszym stopniu – wskazał szef państwa polskiego.

Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że polskim przedsiębiorcom i państwu polskiemu udało się pomóc gospodarce tak, że Polska w nowym podziale ról może zająć lepsze miejsce niż przed kryzysem. Zwrócił też uwagę, że pieniądze, które trafiają do przedsiębiorców pochodzą od państwa polskiego a nie Unii Europejskiej.

– To nie są żadne pieniądze unijne. To są w stu proc. pieniądze państwa polskiego; pieniądze nas wszystkich, które wkładamy po to, by firmy przetrwały, żeby miejsca pracy przetrwały. Do pewnego stopnia kompensuje to potencjalny ubytek finansowania ze strony różnych instytucji finansowych – zaznaczył premier.

W forum gospodarczym za pośrednictwem internetu wzięli udział przedsiębiorcy, którzy skorzystali z narzędzi wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl