fot. twitter.com/AndrzejDuda2020

Sztab A. Dudy ponawia apel do kontrkandydatów ws. odpowiedzi na pytania ważne dla Polaków

Sztab prezydenta Andrzeja Dudy domaga się konkretnych odpowiedzi na pytania ważne dla Polaków. Ponowny apel w tej sprawie został skierowany wczoraj do kontrkandydatów starającego się o reelekcję prezydenta.

Pytania dotyczą programu 500+, wieku emerytalnego, relokacji uchodźców, małżeństw homoseksualnych i adopcji przez nie dzieci oraz wprowadzenia euro w Polsce.

Przedstawiciele sztabu prezydenta Andrzeja Dudy oczekują odpowiedzi „tak” lub „nie”. Tymczasem – jak zauważają – m.in. Rafał Trzaskowski kluczy w kwestii programu 500 plus i wieku emerytalnego.

Nie ma też jednoznacznej odpowiedzi w kwestii m.in. małżeństw homoseksualnych i adopcji przez nie dzieci – zaznaczył wiceminister aktywów państwowych Janusz Kowalski

– Bardzo proste pytanie – tak albo nie: czy Rafał Trzaskowski, czy Szymon Hołownia, czy Władysław Kosiniak-Kamysz podpisaliby taką ustawę, jeżeli trafiłaby na ich biurko, gdyby zostali prezydentem? Wciąż brak na to jasnej odpowiedzi. Gorszące sceny w Boże Ciało właśnie w Warszawie są tym smutnym dowodem na to, jak organizacje LGBT wykorzystują te środki finansowe, które trafiają m.in. z warszawskiego ratusza, bo chcę przypomnieć, że w dwumilionowym mieście jest tylko 20 asystentów osób niepełnosprawnych, a setki tysięcy złotych jest transferowane do radykalnych organizacji lewicowych – podkreślił Janusz Kowalski.      

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel ocenił, że pytania te dotyczą podstawowych i żywotnych kwestii, które interesują Polaków w wyborach.

Przypomniał, że Andrzej Duda wypowiedział się jednoznacznie w tych kwestiach. Świadczy o tym także podpisana przez niego w tym tygodniu Karta Rodziny.

RIRM

drukuj