fot. pixabay.com

Sześciu mężczyzn zatrzymanych ws. przestępstw narkotykowych w woj. łódzkim

Policjanci z Pabianic zatrzymali sześciu mężczyzn związanych z wytwarzaniem i handlem narkotykami. Łącznie zabezpieczono ponad 1,5 kg suszu konopi indyjskich i innych zabronionych środków. Decyzją sądu dwóch zatrzymanych najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

„Działania skierowane w przestępczość narkotykową na terenie miasta i powiatu pabianickiego doprowadziły śledczych do trzech mieszkańców miasta w wieku 27 i dwóch w wieku 31 lat. Policjanci zabezpieczyli łącznie ponad 400 gramów suszu roślinnego a także 4 krzaki konopi indyjskich, ponad 4 gramy amfetaminy oraz akcesoria do ważenia i profesjonalny sprzęt do nielegalnej uprawy. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających, a także uprawy i wytwarzania środków narkotycznych” – podała w poniedziałek Ilona Sidorko z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

Zatrzymania miały miejsce na początku ubiegłego tygodnia, natomiast w piątek w ręce stróżów prawa wpadł 48-letni mieszkaniec Ksawerowa k. Pabianic. Podczas kontroli jego fiata stilo policjanci odkryli ukryty susz roślinny oraz środki zastępcze. Z kolei podczas przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram suszu roślinnego – po wstępnym badaniu testerem narkotykowym okazało się, że to marihuana. Znaleziono także środki zastępcze, które zostaną poddane dokładnym badaniom laboratoryjnym.

W obu przypadkach policjanci zabezpieczyli również sporą ilość gotówki a także telefony komórkowe.

27-latek oraz 48-letni mieszkaniec Ksawerowa decyzją sądu zostali objęci aresztem tymczasowym. Wobec pozostałych podejrzanych został zastosowany dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwa grozi im od roku do 12 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl