Sześciu górników rannych po wstrząsie w kopalni Rudna

Sześciu górników zostało lekko rannych w wyniku wstrząsu, do którego doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w należących do KGHM Zakładach Górniczych Rudna (woj. dolnośląskie).

Jak powiedziała we wtorek rano rzeczniczka prasowa KGHM Polska Miedź SA Jolanta Piątek, do „silnego samoistnego wstrząsu” doszło o godz. 2 w nocy. „W rejonie zagrożenia było sześciu górników, którzy sami wyszli na powierzchnię” – powiedziała Piątek.

Rzeczniczka dodała, że odnieśli oni lekkie obrażenia i przebywają w szpitalach na obserwacji. „Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo” – zaznaczyła.

Wydobycie w oddziale kopalni Rudna, w którym doszło do wstrząsu, zostało wstrzymane.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl