fot. PAP/Radek Pietruszka

Szef MSZ: Popieramy aspiracje Macedonii i państw Bałkanów Zachodnich ws. członkostwa w UE i NATO

Polska wspiera aspiracje Macedonii i państw Bałkanów Zachodnich w staraniach o członkostwo w Unii Europejskiej i NATO – zapewnia minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Szef polskiej dyplomacji udał się dziś z oficjalną wizytą do Macedonii.

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz zapewniał, że Polska popiera starania Macedonii o członkostwo we Wspólnocie.

– Polska jest przekonana, że Republika Macedonii byłaby wartościowym członkiem Unii Europejskiej dzięki swej unikatowej kulturze, bogatej historii oraz zdeterminowanemu społeczeństwu. W naszym przekonaniu akcesja Macedonii do NATO i UE może przyczynić się do zwiększenia stabilności i dobrobytu Bałkanów Zachodnich. Będziemy nadal oferowali nasze wsparcie w tych działaniach – mówił szef polskiej dyplomacji.

Jacek Czaputowicz pogratulował rządowi Macedonii idących w dobrym kierunku reform wewnętrznych i poprawy sytuacji międzynarodowej kraju. Dodał także, że obecny czas sprzyja podnoszeniu kwestii rozszerzenia Unii o państwa Bałkanów Zachodnich.

– Zamierzamy wspierać wasze proeuropejskie aspiracje, a także aspiracje innych krajów – podkreślał minister spraw zagranicznych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj