fot. twitter.com/MON_GOV_PL

Szef MON: Ofiara Żołnierzy Niezłomnych to fundament naszej tożsamości i wzór dla Wojska Polskiego  

Ofiara Żołnierzy Niezłomnych stanowi fundament naszej tożsamości narodowej i wzór do naśladowania przez żołnierzy Wojska Polskiego – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak we wsi Rudzie (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie w piątek odsłonięty został Obelisk Żołnierzy Wyklętych.

„Dziś podkreślamy, że ofiara Żołnierzy Niezłomnych stanowi fundament naszej tożsamości, naszej tożsamości narodowej, ale także stanowi wzór do naśladowania przez żołnierzy Wojska Polskiego” – powiedział Mariusz Błaszczak podczas uroczystości odsłonięcia obelisku.

Jak zaznaczył, wierność złożonej przysiędze, odwaga i poświęcenie to „cechy, wokół których budowane jest morale dzisiejszych żołnierzy Wojska Polskiego”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl