fot. PAP/Marcin Obara

Szef MON apeluje do marszałka Sejmu o procedowanie złożonych projektów ustaw

Mariusz Błaszczak, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości i minister obrony narodowej, podkreślił, że wbrew zapowiedziom tzw. zamrażarka sejmowa jest aktywna. Świadczyć o tym mają trzy projekty ustaw, których marszałek Szymon Hołownia nie poddaje pod obrady.

Chodzi o zgłoszone przez PiS propozycje przedłużenia zerowej stawki VAT na żywność oraz wakacji kredytowych, a także zamrożenia cen energii.

Szef klubu PiS podkreślił, że projekty są ważne dla bezpieczeństwa finansowego polskich rodzin.

– Po raz kolejny na piśmie zwróciłem się do marszałka Hołowni, by te trzy projekty trafiły pod obrady Sejmu. Nie słyszę pozytywnej odpowiedzi. Wielu komentuje to w ten sposób, że zamrażarka w gabinecie marszałka Hołowni jest aktywna – wskazywał Mariusz Błaszczak.

Minister zaznaczył, że Sejm powinien zająć się też projektem uchwały autorstwa posłów PiS, która wyraża sprzeciw wobec zmian traktatów unijnych. Jest to niezwykle ważne w kontekście suwerenności Polski – dodał.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości zaapelował do Szymona Hołowni o odwagę w tym zakresie, a także o zachowanie większej powagi, kierując obradami niższej izby parlamentu. Podkreślił, że Sejm RP stanowi prawo obowiązujące w Polsce i nie jest miejscem, które zapewnia rozrywkę.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl