„Szczyrk bez barier” – Beskidy otworzą się na niepełnosprawnych

Osoby z niepełnosprawnością fizyczną lub umysłową w najbliższą sobotę będą mogły osobiście przekonać się o pięknie Beskidów. Szczyrk przygotował dla nich akcję, która ma charakter rajdu górskiego – podała Sabina Bugaj, szefowa szczyrkowskiej informacji turystycznej.

Sabina Bugaj zaznaczyła, że „Szczyrk bez barier” to projekt skierowany do osób niepełnosprawnych, które mogą być aktywne pod warunkiem wyeliminowania wszelkich przeszkód i niedogodności.

„Rzetelna informacja o obiektach noclegowych i gastronomicznych, atrakcjach czy usługach, które spełniają odpowiednie wymogi, ma im pomóc w wypoczynku” – zaznaczyła.

W sobotę Szczyrk przygotował akcję o charakterze rajdu górskiego. Liczba uczestników jest ograniczona do 48 osób – 24 niepełnosprawnych i 24 opiekunów. Przygotowane zostały dla nich cztery trasy. Jedna z nich umożliwia wzięcie udziału w wycieczce osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

Wszyscy uczestnicy rajdu wyjadą koleją gondolową na Halę Skrzyczeńską. Osoby z mniejszym problemem w poruszaniu się i bez lęku wysokości będą mogły kontynuować podróż 6-osobową kanapą na Zbójnicką Kopę.

Dwie pozostałe trasy przeznaczone są dla niepełnosprawnych bez problemów z poruszaniem się. Pierwsza obejmuje piesze przejście z Hali Skrzyczeńskiej na Zbójnicką Kopę lub dalej na Skrzyczne, a druga wyjazd na Halę koleją i zejście do dolnej stacji na nogach.

Żeby wziąć udział w wycieczce należy się zgłosić telefonicznie do 28 sierpnia pod numer (33) 815 83 88.

„Czas rajdu uzależniony jest od wybranej trasy. Ostatni możliwy bezpłatny zjazd koleją gondolową z Hali Skrzyczeńskiej o godz. 15.00 w sobotę” – podała Sabina Bugaj.

Hala Skrzyczeńska położona jest na wysokości 1000 m npm. Zbójnicka Kopa (1205 m npm) znajduje się na szlaku między Małym Skrzycznem i Skrzycznem (1257 m npm), który jest najwyższym szczytem Beskidu Śląskiego.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl