Syryjka podpaliła się przed biurem ONZ

Syryjka podpaliła się we wtorek przed biurem Urzędu Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców (UNHCR) w Trypolisie, na północy Libanu.

Protestowała przeciwko niewystarczającej pomocy, udzielanej syryjskim uchodźcom – podały libańskie media. Według agencji ANN, kilka osób znajdujących się w pobliżu miejsca incydentu rzuciło się na pomoc kobiecie. Udało im się ugasić ogień. Syryjka trafiła do szpitala.

Nie wiadomo, w jakim jest stanie. Liban jest krajem, do którego trafiło najwięcej uchodźców uciekających przed wojną domową w Syrii. Jest ich tam prawie milion. Libańskie władze zdecydowały, że nie utworzą na terenie kraju obozów dla uchodźców. Z tego powodu sytuacja przebywających tam Syryjczyków jest niepewna – pisze agencja EFE.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl