fot. PAP/Abaca

Polka wybrana na nowego wysłannika ONZ ds. Libanu

Ambasador RP przy ONZ Joanna Wronecka, została we wtorek wybrana przez sekretarza generalnego organizacji na nowego wysłannika ds. Libanu – poinformowały w poniedziałek AFP źródła dyplomatyczne.

Ambasador RP przy ONZ, Joanna Wronecka, została we wtorek wybrana przez sekretarza generalnego organizacji na nowego wysłannika ds. Libanu – poinformowały w poniedziałek AFP źródła dyplomatyczne.

Antonio Guterres „poinformował Radę Bezpieczeństwa o swoim zamiarze powołania Joanny Wroneckiej na specjalnego koordynatora ONZ ds. Libanu, a Rada poparła ten wybór” – powiedział AFP dyplomata pod warunkiem zachowania anonimowości.

Rada Bezpieczeństwa nie wyraziła sprzeciwu, a pod koniec ubiegłego tygodnia dano zielone światło – potwierdzili AFP inni dyplomaci.

Joanna Wronecka zastąpi w Libanie Słowaka Jana Kubisa, który niedawno objął stanowisko nowego wysłannika ONZ ds. Libii.

Ambasador Joanna Wronecka biegle włada językami angielskim, arabskim i francuskim. Studiowała w Polsce, Algierii, Egipcie i Francji, jest arabistką. W trakcie swojej kariery dyplomatycznej pełniła funkcje ambasadora RP w Egipcie (1999-2003), w Maroku, akredytowana również w Mauretanii i Senegalu (2005-2010), oraz w Jordanii, gdzie reprezentowała Unię Europejską (2011-2015). W Nowym Jorku pracuje od 2017 roku.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl