fot. pixabay

Kolejna próba ONZ wpisania tzw. prawa do aborcji do systemu opieki zdrowotnej oraz postulaty o blokowanie treści pro-life w mediach społecznościowych

W nowym raporcie Organizacji Narodów Zjednoczonych dotyczącym praw człowieka wezwano kraje do blokowania wypowiedzi pro-life, oraz do wymuszania na firmach prowadzących media społecznościowe zaprzestania blokowania postów z instrukcjami dotyczącymi zabijania nienarodzonych dzieci (tzw. aborcji). Dokument przygotowała dr Tlaleng Mofokeng, aborcjonistka z Afryki pełniąca funkcję specjalnego sprawozdawcy ONZ ds. praw człowieka.

Tlaleng Mofokeng uważa, że państwa powinny mieć obowiązek blokowania – kłamliwych z jej punktu widzenia – informacji upowszechnianych przez organizacje pro-life. Od czasu swojej nominacji w 2020 roku często promuje „prawo do aborcji” oraz programy LGBT.

W przygotowanym raporcie podkreśla, że „co najmniej poziom satysfakcji z prawa do zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego, w tym aborcji”, powinien być wspierany współczesnymi instrumentami egzekwowania praw człowieka oraz cechować pracę agencji ONZ. Szczególnie chętnie cytuje wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia z 2022 roku dotyczące „bezpiecznej aborcji”.

Od dziesięcioleci państwa członkowskie ONZ wielokrotnie odrzucały wszelkie próby uzyskania globalnego konsensusu w odniesieniu do stworzenia międzynarodowego prawa do zabijania nienarodzonych dzieci. Pomimo tego Tlaleng Mofokeng wzywa rządy krajów członkowskich do podjęcia trwałych kampanii informacyjnych i działań edukacyjnych za pośrednictwem platform cyfrowych, w celu „przeciwdziałania dezinformacji szerzonych przez organizacje pro-life”.

Raport zawiera katalog roszczeń składanych w ostatnich latach przez tzw. organizacje aborcyjne. Coraz częściej pojawiały się ich skargi, że publikowane przez nich treści – w tym wytyczne dotyczące „samoobsługowej aborcji” – są oznaczane i usuwane z platform społecznościowych.

Dostawcy i promotorzy zabijania nienarodzonych dzieci, jak International Planned Parenthood Federation (IPPF) również prowadzili kampanie skierowane przeciwko centrom pomocowym pro-life dla kobiet w ciąży kryzysowej. Nakłaniali właścicieli platform społecznościowych do zmiany algorytmów w wyszukiwarkach internetowych w celu zmniejszenia dostępności propozycji pro-life na rzecz tzw. placówek aborcyjnych.

hli.org.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl