Misje pokojowe tematem wczorajszych obrad Rady Bezpieczeństwa ONZ

Potrzeba udoskonalania misji pokojowych stała się przedmiotem obrad Rady Bezpieczeństwa ONZ. Do debaty doszło z inicjatywy Polski.

Misje pokojowe to temat wczorajszego spotkania Rady Bezpieczeństwa. Obradom przewodniczyła Joanna Wronecka, ambasador RP przy ONZ, która podkreśliła, że działania Rady muszą być skuteczne, a niezbędny jest do tego dialog.

– Jeśli chodzi o nasze podejście, to chcielibyśmy zarządzać Radą Bezpieczeństwa w bardzo praktyczny i skuteczny sposób, z pełną przejrzystością i szacunkiem dla wszystkich członków, wysłuchując różnych propozycji – mówiła Joanna Wronecka.

Z tym przesłaniem odbyło się kolejne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa. Omówiono na nim sprawy związane z zagrożeniami, w obliczu których stoi personel ONZ. Koncentrowano się na niezbędnej reformie mandatu określającego charakter misji. Zabrano także głos w sprawie konieczności doskonalenia systemu wyszkolenia żołnierzy, a także zapewnienia im jak najlepszego sprzętu i wyposażenia. Zebrani wyrazili swoje zainteresowanie co do skuteczności dotychczasowych akcji, które kończą się coraz częstszymi atakami na uczestników misji.

Przedstawiciel polskiej dyplomacji postulowała o konsekwencję w działaniach Rady, które pozwolą efektywnie przeciwdziałać dynamicznym zmianom w kwestii bezpieczeństwa. Podczas spotkania złożono hołd wszystkim, którzy stracili życie w batalii o pokój.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl