fot. PAP/EPA

Ambasador Izraela oskarża Hamas o zbrodnie wojenne

Ambasador Izraela przy ONZ, Gilad Erdan, oskarżył w niedzielę Hamas o zbrodnie wojenne. Oświadczył, że nadszedł czas, aby „zniszczyć infrastrukturę terrorystyczną Hamasu” i jednocześnie utrzymać prawidłowy przebieg rozmów normalizacyjnych z Arabią Saudyjską.

„To są zbrodnie wojenne, udokumentowane rażące zbrodnie wojenne” – powiedział Gilad Erdan na zwołanym w trybie pilnym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ za zamkniętymi drzwiami.

„Era rozmawiania z tymi dzikusami dobiegła końca” – dodał.

„Nadszedł czas, aby zniszczyć infrastrukturę terrorystyczną Hamasu, całkowicie ją wymazać, aby takie okropności nigdy więcej nie miały miejsca” – stwierdził.

Z kolei palestyński ambasador przy ONZ, Rijad Mansur, powiedział przez rozpoczęciem posiedzenia RB, że dotychczasowe działania Izraela nie dały żadnego skutku.

„Izrael powtarza: blokada i powtarzające się ataki na Gazę mają zniszczyć potencjał militarny Hamasu i zapewnić bezpieczeństwo…ani blokada, ani ataki nie przyniosły żadnego rezultatu” – podkreślił Rijad Mansur.

„Kiedy Izrael próbuje teraz usprawiedliwić kolejny atak tym samym błędnym założeniem, nikt nie powinien mówić ani robić niczego, co zachęcałoby go do podążania tą drogą” – dodał.

Atak Hamasu na Izrael zbiega się z wspieranymi przez USA działaniami, mającymi na celu unormowanie stosunków między Izraelem a Arabią Saudyjską w zamian za porozumienie obronne między Waszyngtonem a Rijadem.

„Nie widzimy żadnego powodu, dla którego ta kwestia miałaby być usunięta ze stołu” – powiedział Gilad Erdan.

„Nadal chcemy, aby tak się stało. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby żyć w zgodzie ze wszystkimi naszymi sąsiadami” – dodał.

PAP

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl