Syria: W walkach z ISIS koło Damaszku zginęło 31 bojowników sił proasadowskich

Co najmniej 31 bojowników sił sprzymierzonych z prezydentem Syrii Baszarem el-Asadem zginęło w wyniku kontrofensywy tzw. Państwa Islamskiego na południe od Damaszku – podało w poniedziałek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Od 19 kwietnia syryjska armia prowadzi w tych okolicach ofensywę, chcąc przejąć tereny w pobliżu obozu Jarmuk dla palestyńskich uchodźców i sąsiednich dzielnicach, gdzie pozostają bojownicy ISIS.

Według Obserwatorium, wojsku udało się w ostatnim czasie odciąć strategiczną dla dżihadystów drogę, jednak w weekend bojownicy ISIS rozpoczęli kontrofensywę, w wyniku której odzyskali kontrolę nad połączeniem.

Ich działania trwają. Zabili już 31 osób, głównie za pomocą zasadzek – powiedział w rozmowie z AFP szef Obserwatorium Rami Abdel Rahman.

„Od soboty nie było żadnych postępów strategicznych reżimu, choć siły powoli idą naprzód, odbijając pojedyncze pozycje” – dodał.

W sumie od początku tej ofensywy zginęło już około 150 walczących po stronie Baszara el-Asada i 120 bojowników ISIS – wynika z danych Obserwatorium.

Celem obecnej ofensywy sił rządowych jest odzyskanie przez nich pełnej kontroli nad stolicą i umocnienie pozycji armii.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl