fot. flickr.com

Syria: w izraelskich nalotach zginęło dziewięciu bojowników syryjskiego rządu

Dziewięciu bojowników walczących dla syryjskiego rządu zginęło w poniedziałek w izraelskich nalotach w regionie Palmyra w centrum Syrii – poinformowało we wtorek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Oficjalna syryjska agencja Sana podała, że baterie przeciwlotnicze wojsk Syrii zestrzeliły pociski, wystrzelone przez izraelskie siły powietrzne w rejonie Palmyry. Dyrektor Obserwatorium Rami Abdel Rahman poinformował jednak, że „izraelskie pociski zaatakowały grupy bojowników lojalne wobec rządu oraz Iranu i zabiły trzech Syryjczyków oraz sześciu obcokrajowców”.

Rahman nie określił narodowości sześciu „cudzoziemców”, którzy zginęli. Dodał jedynie, że pociski uderzyły w „posterunki wojskowe irańskich bojówek na pustyni Palmyra”.

Izrael wielokrotnie już atakował w Syrii obiekty, należące do wspieranych przez Iran milicji szyickich bądź wykorzystywanych przez Hezbollah. Tel Awiw konsekwentnie podkreśla, że nie pozwoli Syrii stać się przyczółkiem irańskich sił wojskowych.

Poprzedni podobny atak miał miejsce 31 marca, a celem izraelskich sił była baza lotnicza w prowincji Homs, która wcześniej niejednokrotnie była atakowana przez lotnictwo Izraela.

PAP

drukuj