Syria: WFP wznowił zrzuty żywność do Dajr az-Zaur

Światowy Program Żywnościowy (WFP) wznowił zrzuty żywności dla 93,5 tys. Syryjczyków, którzy przebywają w oblężonym przez bojowników Państwa Islamskiego mieście Dajr az-Zaur na wschodzie Syrii – poinformowała agencja ONZ.

15 stycznia zrzuty zostały tymczasowo wstrzymane z uwagi na toczące się w mieście ciężkie walki. Dżihadyści opanowali obszar, na którym od kwietnia 2016 roku dokonano 177 zrzutów żywności.

We wtorek WFP podał, że wyznaczono już nowy obszar. Zrzuty zostały wznowione 29 stycznia.

Dajr az-Zaur to jedyna prowincja Syrii, która prawie w całości jest w rękach dżihadystów; łączy ona ich syryjską nieformalną stolicę Ar-Rakkę z kontrolowanymi przez nich obszarami w Iraku.

Pozycje rządowe w Dajr az-Zaur są oblegane przez islamistów od prawie dwóch lat. Zaopatrzenie jest tam dostarczane drogą powietrzną.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl