Syria: konwój z pomocą humanitarną wjechał do Wschodniej Ghuty

Konwój z pomocą humanitarną wjechał w piątek do Wschodniej Ghuty, kontrolowanej w połowie przez rebeliantów enklawy na wschód od Damaszku, i zmierza do miasta Duma – poinformował Międzynarodowy Komitet Czerwonego krzyża (MKCK).

Według agencji AFP konwój wjechał do części kontrolowanej przez rebeliantów Wschodniej Ghuty.

Konwój liczy 13 ciężarówek z żywnością, która nie mogła zostać dostarczona w poniedziałek z powodu intensywnych walk – wynika z informacji MKCK.

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka po raz pierwszy od 10 dni w nocy z czwartku na piątek nie doszło do nalotów na Wschodnią Ghutę.

Walki w obleganej przez syryjskie siły rządowe Wschodniej Ghucie w ostatnim czasie spowodowały najprawdopodobniej ucieczkę wszystkich cywilów z miast Mesraba, Hamurija i Mudeira – poinformowała w czwartek przedstawicielka ONZ Linda Tom. W grudniu łącznie miało uciec stamtąd ok. 50 tys. ludzi.

Cywile zostali przesiedleni do innych obszarów pozostających poza kontrolą rządu – sprecyzowała. Dodatkowo około 15 tys. osób zostało przesiedlonych wewnątrz Wschodniej Ghuty pod koniec stycznia – wynika z szacunków ONZ.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl