Odcięto jeden z głównych szlaków zaopatrzeniowych ISIS

Wspierane przez Stany Zjednoczone siły syryjskich rebeliantów odcięły główny szlak zaopatrzeniowy tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) z Turcji po całkowitym okrążeniu w piątek syryjskiego miasta Manbidż – poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

„Ostatnia droga łącząca Manbidż z turecką granicą została odcięta w piątek rano przez Syryjskie Siły Demokratyczne (FDS)”, czyli koalicję arabsko-kurdyjską wspieraną przez siły amerykańskie – poinformował szef Obserwatorium Rami Abdel Rahman.

Manbidż był kluczowym miastem, przez które przechodził szlak zaopatrzeniowy ISIS z Turcji do miasta Ar-Rakka, uważanego za stolicę samozwańczego Państwa Islamskiego. ISIS kontroluje obszar przygraniczny i drugorzędne drogi do Turcji, ale są one dla dżihadystów bardziej niebezpieczne i trudniej dostępne – dodał Rahman.

W ostatnich dniach siłom FDS, wspieranym z powietrza przez koalicję pod wodzą USA, a na lądzie przez amerykańskie siły specjalne, udało się odciąć drogę łączącą Manbidż z położonym bardziej na północ miasteczkiem Dżarabulus, przez które przerzucani byli ludzie, broń i pieniądze dla ISIS.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl