Sympozjum naukowe w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej już po raz 12. odbędzie się dziś sympozjum naukowe „Oblicza tolerancji – od prawdy do zakłamania”.  Okazją ku temu jest obchodzone w bieżącym tygodniu wspomnienie patrona dziennikarzy – św. Franciszka Salezego.

Sympozjum naukowe rozpocznie się od wystąpienia o. dr. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja, Założyciela WSKSiM. Referaty wygłoszą: dr hab. Henryk Kiereś, który omówi zagadnienie tolerancji w aspekcie filozoficznym. Następnie swój referat wygłosi  ks. bp dr Adam Lepa, który omówi tolerancję w kontekście manipulowania społeczeństwem. Kolejny prelegent dr hab. Mieczysław Ryba poruszy temat historii polskiej tolerancji oraz jej zniekształconego obrazu. Jako ostatni, głos zabierze ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, który wyjaśni kwestię tolerancji w aspekcie etycznym. Po wystąpieniach będzie możliwość uczestnictwa w dyskusji panelowej.

Jak zaznaczyła dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM – wykłady pokażą kwestię tolerancji  z różnej perspektywy. Począwszy od aspektu filozoficznego, po aspekt historyczny.

W najbliższym czasie w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej rozpoczną się również Akademickie Spotkania z Mistrzami.

– Akademickie Spotkania z Mistrzami to jednosemestralny kurs internetowy. Jest on poświęcony co roku innym problemom. Był już kurs z metafizyki, kurs  dotyczący nauczania Jana Pawła II, natomiast w tym roku proponujemy najnowszą historię Polski. Jest to cykl przygotowany przez znanych wykładowców naszej uczelni. Wykłady poprowadzą: prof. Wojciech Polak, prof. Mieczysław Ryba, prof. Mirosław Piotrowski, prof. Jerzy Robert Nowak, prof. Mira Modelska – Creech oraz dr Maciej Wojtackipowiedziała dr Dorota Żuchowska.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie : www.wsksim.edu.pl

RIRM

drukuj