WSKSiM czeka na maturzystów. Dr D. Żuchowska: Oferta dydaktyczna uczelni z roku na rok jest coraz szersza

Ofertę dydaktyczna Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu z roku na rok jest coraz szersza. Powstają nowe kierunki i specjalności. Wszyscy, którzy zdali egzamin dojrzałości, mogą składać dokumenty rekrutacyjne do WSKSiM – mówiła dr Dorota Żuchowska, dziekan uczelni, w audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Wszyscy maturzyści, którzy zdali egzamin dojrzałości, mogą kierować swoje kroki do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

– Wszyscy, którzy zdali egzamin dojrzałości, mogą składać dokumenty rekrutacyjne do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Ci, którzy będą poprawiać, będziemy też czekać na te dokumenty jeszcze do początku października, także proszę się nie obawiać, taka możliwość też będzie i komisje rekrutacyjne uwzględniają to w trybie swojego postępowania. Jeżeli chodzi o ofertę dydaktyczną, to ona z roku na rok jest coraz szersza. Powstają nowe kierunki i specjalności na znanych już kierunkach, tak więc spektrum wyboru jest szerokie – mówiła gość Radia Maryja.

Oferta Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej jest bardzo zróżnicowana i każdy znajdzie kierunek dopasowany do swoich zainteresowań.

– To jest oczywiście dziennikarstwo i komunikacja społeczna ze specjalnością: dziennikarstwo radiowo-telewizyjne. Od tego roku również specjalność dla osób bardziej zainteresowanych kulturą, czyli specjalność: dziennikarstwo kulturowe. Podkreślić też należy, że kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna jest kierunkiem wyróżnionym przez Polską Komisję Akredytacyjną i nasza uczelnia jest jedyną uczelnią niepubliczną kształcącą dziennikarzy, która takie wyróżnienie posiada. Jeżeli chodzi o kierunek politologia na studiach licencjackich, to dużym zainteresowaniem cieszy się specjalność: bezpieczeństwo narodowe i cyberbezpieczeństwo, ale są też takie specjalności, jak: polityka międzynarodowa i marketing polityczny. Jeżeli chodzi o kierunek: informatyka, to jest kierunek inżynierski. Tutaj zapraszamy na techniki multimedialne, grafikę komputerową i też od ubiegłego roku mamy wprowadzoną nową specjalność: inteligentne systemy informatyczne – powiedziała dr Dorota Żuchowska.

WSKSiM posiada w swojej ofercie kierunek informatyka medialna, który jest unikatowy w skali całej Polski.

– Jest to taki kierunek, który prowadzony jest tylko na WSKSiM i kilku wiodących uczelniach w Europie. To jest kierunek przygotowujący informatyków bardziej do pracy w mediach, do tego, aby swoją działalność kierowali na potrzeby różnego rodzaju mediów, począwszy od radia, telewizji poprzez nowe media i całe szerokie spektrum internetu – wskazała gość „Aktualności dnia”.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej od tego roku akademickiego uruchamia także nowy kierunek – pielęgniarstwo.

– Jest to kierunek dla wszystkich tych, którzy chcieliby w tym zakresie zdobywać wiedzę, kształcić swoje umiejętności, wykorzystując przy tym pracownie, które Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej ma dostosowane do standardów kształcenia na tym kierunku, ale także umowy z placówkami leczniczymi, które mamy podpisane dla studentów tego kierunku – podsumowała dziekan WSKSiM dr Dorota Żuchowska.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem dr Doroty Żuchowskiej, dziekan WSKSiM, można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl