Świnoujście chce pozbyć się bezdomnych

Władze Świnoujścia znalazły sposób na zmniejszenie ilości bezdomnych w mieście. Chcą im fundować bilet w jedną stronę – informuje jeden z portali internetowych. Włodarze nadmorskiej miejscowości tłumaczą, że większość bezdomnych stanowią przyjezdni.

Wskazują też, że ludzie bez dachu nad głową psują wizerunek miasta.

Poseł Stanisław Szwed, wiceszef sejmowej komisji polityki społecznej, mówi, że ta propozycja brzmi jak ponury żart.

Aż nie chce mi się wierzyć, że ktoś wpadł na taki pomysł, zamiast szukać innych rozwiązań, czyli pomóc bezdomnym. Oczywiście jest problem przemieszczania się bezdomnych – dotyczy przede wszystkim dużych miast, ale to nie jest rozwiązanie, żeby dawać bilet w jedną stronę – to zupełnie nie do zaakceptowania. Po to państwo przeznacza finanse – poprzez np. ośrodki pomocy społecznej tym osobom należy pomóc – zaznacza Stanisław Szwed.

Obecnie liczba bezdomnych w naszym kraju według różnych szacunków wynosi od 30 tys. do nawet 300 tysięcy osób.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl