fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Świętokrzyskie: Kobieta straciła 50 tys. zł oszukana przez fałszywych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości

Ofiarą fałszywej policjantki i fałszywego prokuratora padła 85-letnia mieszkanka Skarżyska-Kamiennej (Świętokrzyskie). Oszukana kobieta straciła 50 tys. zł.

Do oszustwa doszło w piątek w Skarżysku-Kamiennej. Do 85-letniej mieszkanki miasta zadzwoniła kobieta podająca się za policjantkę, która powiedziała, że jej oszczędności są zagrożone.

„Fałszywa policjantka zaznaczyła, że aby uratować pieniądze, konieczny jest przelew gotówki na policyjne konto. Wersję oszustki potwierdził kolejnym telefonem fałszywy prokurator. Kobieta uwierzyła fałszywym przedstawicielom wymiaru sprawiedliwości i przesłała 50 tys. zł na wskazany rachunek bankowy” – powiedział asp. Jarosław Gwóźdź z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Policjanci apelują, zwłaszcza do osób starszych, aby jeśli nie mają pewności, z kim rozmawiają, nie kontynuowali dialogu i nie podawali swoich danych.

„Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. Odbierając telefon od osób, które żądają wydania gotówki, bądź jej wypłacenia z banku, bądźmy pewni, że to oszuści. Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. O takich przypadkach niezwłocznie informujmy policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych” – podkreślił asp. Jarosław Gwóźdź.

PAP

drukuj