Zastrzyk pieniędzy dla systemu opieki zdrowotnej

Do systemu opieki zdrowotnej trafi dodatkowe 281 mln zł. Przewiduje to specustawa, którą podpisał wczoraj prezydent Andrzej Duda. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na zakup sprzętu i aparatury medycznej.

Dodatkowe finanse mają posłużyć unowocześnieniu możliwości diagnostycznych i terapeutycznych wybranych dziedzin medycyny – pediatrii i chirurgii dziecięcej oraz onkologii.

Planowane zakupy – jak podkreśla resort zdrowia – stawiają na nową jakość, czyli sprzęt do diagnostyki i małoinwazyjnego leczenia, taki jak: laparoskopy, kolonoskopy, a w przypadku dzieci także nowoczesny bezinwazyjny sprzęt diagnostyczny, jak np. nowoczesne rozbudowane ultrasonografy.

Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, poseł Tomasz Latos, mówi, że ustawa wychodzi naprzeciw potrzebom pacjentów.

– Z tych pieniędzy będzie można doposażyć gabinety stomatologiczne, zakupić dentobusy. Jest to dobry projekt, który wymaga oczywiście porządnej realizacji, przyjrzenia się szczegółom i mądrego rozdysponowania tych pieniędzy. Zostały już ogłoszone procedury przetargowe i teraz należy pilnować, aby te pieniądze były do końca roku mądrze i dobrze wydane. Z pewnością pacjenci na to czekają – podkreśla pos. Tomasz Latos.

Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia zaznacza, że jeszcze w tym roku Ministerstwo Zdrowia skieruje większe środki do służby zdrowia, tym razem na procedury medyczne.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl