By Monisiolek - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26504622

Górnicy liczą, że premier M. Morawiecki pojawi się dziś na Śląsku

Górnicy liczą, że premier Mateusz Morawiecki pojawi się dziś na Śląsku, by rozmawiać o transformacji górnictwa i energetyki. W poniedziałek mija termin, jaki związkowcy dali szefowi rządu na podjęcie rozmów z jego udziałem.

Tydzień temu największe regionalne centrale reaktywowały [Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy], zapowiadając protesty, jeżeli do 21 września nie dojdzie do spotkania z szefem rządu.

Związkowcy negatywnie oceniają dotychczasowy przebieg prac rządowo-związkowego zespołu, który ma wypracować systemowe rozwiązania dla górnictwa i energetyki.

Szef Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki Solidarności, Jarosław Grzesik, w rozmowie z Radiem Maryja, wskazał, że związkowcy nie zamierzają wyznaczać nowego terminu na spotkanie z premierem.

– Jeżeli na cokolwiek możemy liczyć to na to, że pan premier się odezwie i że dojdzie do >>powrotu do stołu<<, bo na razie wygląda to źle. Wygląda na to, że wszystkie kwestie będą się rozgrywały na ulicy bądź w zakładach pracy, a to na pewno nie jest dobre rozwiązanie. Jeżeli premier się dzisiaj nie pojawi, będziemy podejmować decyzje co do tego, w jaki sposób eskalować proces – powiedział Jarosław Grzesik.

Po południu Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy ma uzgodnić scenariusz dalszych działań związków.

Wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, poinformował, że premier nie pojedzie dziś na Śląsk. Powodem jest m.in. spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl