Święto Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim

Miłośnicy koni z całego świata przyjechali do Janowa Podlaskiego. Już po raz 39 w Janowie Podlaskim odbywa się Narodowy Pokaz Koni Arabskich Czystej Krwi.

Zaprezentowanych zostanie około stu koni w 11 klasach, zróżnicowanych ze względu na wiek i płeć zwierząt. Dziś poznamy najlepsze konie.

Jutro natomiast na międzynarodowej aukcji Pride Of Poland licytowanych będzie 25 arabów. Zostanie na niej wystawionych 21 koni z państwowych stadnin w: Janowie Podlaskim, Michałowie i Białce oraz cztery konie z hodowli prywatnych. W ubiegłym roku podczas aukcji z 31 koni sprzedano 16 za łączna kwotę 1 mln 271 tys. euro.

Do Janowa na 48 aukcję koni przyjechali także przedstawiciele Chin. Wcześniej delegacja z państwa środka uczestniczyła w obchodach 200-lecia istnienia stadniny.

Prof. Sławomir Pietrzak, prezes stadniny uważa, że może to być dobry rynek, na który w przyszłości mogą trafiać konie z Janowa Podlaskiego.

Uważamy, że to jest krok w dobrym kierunku, ponieważ Chiny są przecież ogromnym krajem o wielkiej liczbie ludności. Jest tam wielu już nie tylko milionerów, ale także i miliarderów, więc być może będzie to dobry rynek na sprzedaż tak cennych koni – akcentuje prof. Sławomir Pietrzak.

Podczas tegorocznego wydarzenia zaplanowano również wyścig koni arabskich na torze stadniny, paradę hodowlaną, kiermasz sprzętu i akcesoriów jeździeckich.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent RP Andrzej Duda.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl