Święto Flagi i Dzień Polonii w Centrum Macierz Polonii

Dzisiaj o godzinie 14.30 w Centrum Macierz Polonii w Woli Więcławskiej pod Krakowem odbędą się obchody Święta Flagi oraz Dnia Polonii. W uroczystościach weźmie udział senator Anna Maria Anders.

Obchody rozpoczną się wciągnięciem flagi państwowej na maszt oraz uczczeniem pamięci Bohaterów i Władz II RP na emigracji. Następnie ks. Infułat Władysław Gasidło poświęci kamień węgielny Pomnika Macierz Polonii autorstwa prof. Czesława Dźwigaja.

Na godzinę 15.30 zaplanowano koncert oraz pokaz musztry Chóru Żołnierzy Września’39 Garnizonu Dęblin, dedykowany córce gen. Andersa. O 16.15 odbędzie się pokaz mody, zatytułowany „Kobietą być”. Kolejnym punktem programu jest koncert uczniów Zespołu Szkół w Michałowicach z repertuarem melodii ludowych, który rozpocznie się o godzinie 17.00.

W czasie obchodów dostępne będą stoiska gastronomiczne ze staropolskimi potrawami. Dla uczestników przygotowano również biesiadne tańce oraz śpiewy w Dworzyszczu Macierzy Polonii.

Organizatorami uroczystości są: Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Instytut Tradycji Rzeczypospolitej i Samorządu Terytorialnego.

zaproszenie 1 strona Święto Flagi 2016

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj