PK: Przesłuchania krakowskich sędziów dotyczą śledztwa ws. traktowania b. prezesa SA

Opisywane w mediach przesłuchania krakowskich sędziów mają na celu zweryfikowanie informacji, czy były prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie Krzysztof S. był w upokarzający sposób traktowany w zakładzie karnym – poinformowała w poniedziałek PAP rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej Ewa Bialik.

O tym, że Prokuratura Krajowa wzywa na przesłuchania krakowskich sędziów, którzy przyjęli uchwały potępiające złe traktowanie w areszcie byłego prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie, poinformowały w poniedziałek m.in. oko.press. TVN24 i Polityka.

W przesłanym PAP komunikacie Prokuratura Krajowa poinformowała, że „opisywane w mediach przesłuchania krakowskich sędziów mają na celu zweryfikowanie informacji, czy były prezes Sądu Apelacyjnego w Krakowie Krzysztof S., aresztowany w związku z zarzutami korupcyjnym, był w upokarzający sposób traktowany w zakładzie karnym”.

Jak podano w komunikacie, „postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte z urzędu w związku z publikacją tygodnika >>Polityka<< i uchwałami sędziów Sądów Apelacyjnego i Okręgowego w Krakowie, wskazującymi na >>bezprawne działania o charakterze represyjnym<<, jakim miał być poddany Krzysztof S.”.

W celu zweryfikowania tych informacji niezbędne jest więc przesłuchanie autorów uchwał, funkcjonariuszy Służby Więziennej i ewentualnie innych osób, które mogą mieć związek ze sprawą. Przesłuchania sędziów są prowadzone w dogodnym dla nich miejscu i uzgodnionym z nimi czasie – podkreśliła PK.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl