Po świętach zmiany w strukturach rządu?

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział dziś na antenie Radia Zet, że może dojść do niewielkich zmian w strukturach rządu. Polityk podkreślił przy tym, że jakiekolwiek decyzje w tej sprawie będzie podejmowała premier Beata Szydło.

Na razie trudno mówić o konkretach, nie jest jednak niczym dziwnym, że zmiany się zdążają – mówi prof. Mieczysław Ryba, wykładowca KUL oraz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

– Wiadomym jest, że od strony wizerunkowej i medialnej były dwa punkty zapalne czy też dyskusyjne – jest to Ministerstwo Spraw Zagranicznych i wpadki, które się pojawiały i w odniesieniu do tych wpadek odbicie się Platformy Obywatelskiej w sondażach. Do tego zalicza się również spór wewnątrz i na zewnątrz w Ministerstwie Obrony Narodowej. Ale czy tak będzie i czy to będzie dotyczyło ministrów czy niższych urzędników państwowych? Na to trzeba zaczekać. Najlepszym momentem na takie rekonstrukcje jest okres wakacyjny, kiedy wszystko wolniej pracuje – wskazuje historyk.

Odnosząc się do sondażowych spadków notowań Prawa i Sprawiedliwości, Stanisław Karczewski powiedział, że przyczyny są analizowane. Dodał, że odbywają się spotykania ścisłego kierownictwa partii, gdzie dyskutowane są potrzeby i kierunki zmian.

RIRM

drukuj