fot. Ks. Łukasz Michalczewski, Krystian Mleczko

Światowy Dzień Młodzieży na szczeblu diecezjalnym

W najbliższą niedzielę, która jest Niedzielą Palmową, Kościół na całym świecie będzie przeżywać Światowy Dzień Młodzieży – coroczne święto młodych na szczeblu diecezjalnym.

Co roku w Niedzielę Palmową Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Młodzieży. Jest on przeżywany lokalnie w diecezjach. Co trzy lata w wybranym miejscu na świecie. Tegoroczne Święto Młodych będzie nawiązaniem do zakończonych w styczniu tego roku w Panamie 34. Światowych Dni Młodzieży i odbywać się będzie pod hasłem: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego”.  Koncerty, sztuki teatralne, warsztaty muzyczne oraz konkursy z palmami to tylko niektóre z punktów programów przygotowywanych z okazji święta młodych. W wielu diecezjach obchody rozpoczęły się już wczoraj, niektóre dziś. Każda z diecezji przygotowała coś wyjątkowego. I tak między innymi w Archidiecezji Warszawskiej młodzi wysłuchają świadectw uczestników i wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży w Panamie, będą też mieli możliwość obejrzenia multimedialnej wystawy „Śladami Jezusa”. W Archidiecezji Warmińskiej odbędzie się uwielbienie z siostrami służebniczkami oraz koncert Siewców Lednicy. Z kolei w Diecezji Warszawsko-Praskiej młodzi wezmą udział między innymi w grze terenowej.

Szczegółowe programy Dni Młodzieży w poszczególnych diecezjach można znaleźć na stronach diecezji oraz na stronie internetowej www.mlodziplus.pl, która jest prowadzona przez Młodych Dla Młodych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl