fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Świąteczne spotkanie Pierwszej Damy z kombatantami

Pierwsza Dama, Agata Kornhauser-Duda, odwiedziła kombatantów, podopiecznych Fundacji „Nie Zapomnij o Nas”. Złożyła im świąteczne życzenia.

„Świąteczne spotkania z kombatantami to coroczna tradycja Pierwszej Damy, która odwiedza ich z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkiej Nocy. Uczestniczy także w ważnych dla podopiecznych rocznicach, urodzinach i świętach” – przekazały służby prasowe Kancelarii Prezydenta.

Jak podkreślono, tradycją są także chwile wzruszenia i ciepłe słowa w rozmowie z podopiecznymi. Agata Kornhauser-Duda – jak przypomniały służby prasowe – utrzymuje kontakt z kombatantami od czasu wybuchu pandemii koronawirusa. To wtedy została wolontariuszką akcji pomocowej. Jak podkreśliła Kancelaria, przez lata spotkań i aktywności między podopiecznymi a małżonką prezydenta wytworzyła się wyjątkowa więź, która „wniosła do ich życia dodatkową radość i poczucie przynależności”.

https://twitter.com/prezydentpl/status/1774034519672119302

Kombatanci wspominali o swoich doświadczeniach życiowych, a przede wszystkim o zbliżającej się 80. rocznicy Powstania Warszawskiego, która będzie nie tylko momentem historycznej czci, ale także możliwością spotkania się z towarzyszami broni z kraju i zza granicy.

Fundacja „Nie Zapomnij o Nas” od ponad 10 lat prowadzi projekt poświęcony bohaterom Powstania Warszawskiego. Grupa społeczników i wolontariuszy na co dzień udziela pomocy i wsparcia kombatantom.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl