fot. PAP/EPA

Świat walczy z pandemią koronawirusa. Dramatyczna sytuacja w USA

W USA sytuacja jest dramatyczna. Przyrost zgonów zbliża się tam do tysiąca osób na dobę. Liczba zgonów rośnie także w Europie.

W Stanach Zjednoczonych liczba zakażonych koronawirusem zbliża się do 200 tysięcy. Tylko we wtorek zginęło tam siedemset osób, a to dopiero początek.

– To będą ciężkie dwa lub trzy tygodnie. To będą jedne z najcięższych tygodni, jakie kiedykolwiek mieliśmy w naszym kraju. Stracimy tysiące ludzi – powiedział prezydent USA Donald Trump.

W USA zginąć może nawet 200 tysięcy osób, a to i tak optymistyczny scenariusz.

– Amerykanie muszą bezwzględnie przestrzegać wytycznych przez następne trzydzieści dni. To kwestia życia i śmierci – oznajmił prezydent USA.

Sytuacja w Europie nie ulega poprawie. We Francji w ciągu ostatniej doby przyrost zgonów wzrósł o 17 procent.

– Ponad pięć i pół tysiąca osób wymaga intensywnej terapii. Ciężka postać choroby dotyczy osób dorosłych. Trzydzieści cztery procent pacjentów na intensywnej terapii jest w wieku poniżej sześćdziesięciu lat, a sześćdziesiąt procent w wieku od 60 do 80 lat. Sześćdziesiąt osiem osób hospitalizowanych na intensywnej terapii jest w wieku poniżej 30 lat. To bezprecedensowa sytuacja w historii francuskiej medycyny – wskazał Jerome Salomon, Dyrektor Generalny we francuskim resorcie zdrowia.

Rekordowa liczba zgonów z powodu zakażenia koronawirusem padła także w Wielkiej Brytanii.

– Zmarło 381 osób. Oznacza to, że spośród osób hospitalizowanych w Wielkiej Brytanii, liczba zmarły wynosi obecnie 1789 – mówił Michael Gove, minister brytyjskiego rządu.

Najmłodsza ofiara w Wielkiej Brytanii to trzynastoletni chłopiec, który nie miał żadnych innych chorób. We Włoszech bez zmian. Tylko wczoraj ponad 800 nowych zgonów z powodu wirusa.

Natomiast w chińskim mieście Wuhan, gdzie rozpoczęła się epidemia, życie wraca już do normy. W Chinach epidemia koronawirusa rozpoczęła się 3 miesiące temu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl