fot. PAP/EPA

Grupa G20 zamierza dostarczyć pomoc krajom rozwijającym się w związku z pandemią koronawirusa

We wtorek o pomocy krajom rozwijającym się rozmawiali ministrowie finansów i szefowie banków centralnych grupy G20. Celem spotkania było omówienie sposobów zwalczania kryzysu gospodarczego wywołanego epidemią koronawirusa.

Epidemia koronawirusa mobilizuje wszystkie państwa.

– Widząc, że państwa narodowe mają ograniczone możliwości w walce z globalną pandemią, pojawia się coraz więcej głosów, aby wzmocnić koordynację międzynarodową pomiędzy państwami. Takie ugrupowania jak G20, czyli grupa gromadząca 20 największych gospodarek świata, jest do tego naturalnym podmiotem – wskazał politolog dr Marcin Kędzierski.

Wtorkowa wideokonferencja to już kolejne spotkanie przedstawicieli grupy G20, którym obecnie przewodniczy Arabia Saudyjska. Podobne spotkanie odbyło się w ubiegły czwartek.

– Epidemia rozprzestrzenia się nie tylko geograficznie, ale także gospodarczo i społecznie, wywierając coraz większy wpływ na wiele dziedzin. W takich okolicznościach szczyt zwiększył zaufanie społeczności międzynarodowej przede wszystkim do powstrzymania epidemii, ale także do ciągłego rozwoju gospodarczego. Jest to zaufanie niezbędne do utrzymania stabilności gospodarczej – wskazała Ren Ling z chińskiej Akademii Nauk Społecznych.

Podczas ubiegłotygodniowej konferencji przywódcy państw członkowskich zdecydowali się przekazać 5 bilionów dolarów na zwalczanie skutków pandemii na świecie. Do 15 kwietnia ma powstać dalszy plan działania. Na razie wszystkie kraje zobowiązały się do podjęcia kroków w celu ułatwienia produkcji i dostaw. Chodzi o sprzęt medyczny, ale także o środki ochronne, niezbędne w obecnej sytuacji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl