flickr.com

Min. M. Błaszczak: Szef Pentagonu zapewnił, że USA będą stanowczo reagować na wydarzenia na Ukrainie

Sekretarz obrony, LLoyd Austin, zapewnił, że Stany Zjednoczone będą stanowczo reagować na wydarzenia na Ukrainie; obrona wschodniej flanki pozostaje priorytetem USA – napisał w piątek minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, po rozmowie z szefem Pentagonu.

„Kolejny raz w ostatnich dniach rozmawiałem z sekretarzem obrony Lloydem Austinem. Szef Pentagonu zapewnił mnie, że USA szybko i stanowczo będzie reagować na sytuację na Ukrainie. Obrona wschodniej flanki NATO pozostaje priorytetem naszego sojusznika” – zaznaczył minister Mariusz Błaszczak.

Do Polski przybywają kolejne transporty z żołnierzami i sprzętem 82. Dywizji Powietrznodesantowej, z której 1700 osób Pentagon skierował do Polski dla wzmocnienia wschodnich obrzeży NATO w związku z koncentracją rosyjskich wojska przy granicy Ukrainy. Łącznie Stany Zjednoczone postawiły w stan podwyższonej gotowości do przerzutu do Europy 8,5 tys. żołnierzy.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl